Tree Of Life

ارديبهشت 03, 1395

On the occasion of April 22nd the day of the Earth day and at the 8th anniversary a handy craft called "Tree of Life" was made collaboratively. By the secondary school students. The "Tree of Life" represent the unify of life all over the earth. In Persian archeology texts, the Tree  of Life is an enormous tree which bearing all kinds of seeds, whose root is deep in the ground and it's branches are spreaded in the sky and it is a symbol of fertility as well as being the symbol of wisdom and knowledge. People think of trees as holy creatures, not just for their being solely trees but for epitomizing the one God. In some societies the superficial appearance of the trees represents human characteristics and in Islamic culture it is a symbol for life,the gift of God. It is mentioned in Qur'an

Thanks to Mr. Tahmasebi & Helia Koshki for translation

"درخت زندگی"

به مناسبت روز جهانی زمین پاک (22 آپریل)نمایشگاهی با نام "درخت زندگی" در مدرسه فرزانگان دوره اول برگزار گردید. این پروژه که هشتمین سال خود را پشت سر گذاشت با مدیریت خانم تارا گودرزی هرساله برگزار میگردد. 

 به گفته خانم گودرزی: درخت زندگی نشان‌دهندهٔ آن ‌است که تمام حیات بر روی زمین به هم مربوط است. در متون باستانی پارسی درخت زندگی، درخت بسیار بزرگی است که تمامی بذرها از آن است و ریشه‌هایش در زمین و شاخ و برگ‌هایش در آسمان شکل می‌گیرد و نماد باروری و نیز خرد و دانش است.

مردم درختان را نه فقط به صرف درخت بودن، بلکه به این دلیل که تجلی خداوند را می‌توان در درختان مشاهده کرد، مقدس می‏ دانستند. در برخی جوامع نیز شکل ظاهری درخت سبب می‌شد درختان، نماد انسان یا نماینده بسیاری از صفات بشری به شمار آیند  و در فرهنگ اسلامی‌ درخت، نماد زندگی، معرفت و نعمت الهی است که در قرآن نیز از آن یاد شده است.

 
همچنین ایشان مراحل کار را به این شکل توضیح دادند؛ مرحله اول: دانش‏ آموزان هر کلاس، طرح‏های اولیه درخت خود را ارائه دادند و با در نظر گرفتن همه آن‏ها، طرح ترکیبی از نظر اعضاء یک کلاس، برای هر کلاس بطور جداگانه بدست آمد و قرار بر این شد به ازای هر فرد کلاس، نمادی بر درخت نشانده شود تا نشان دهنده اهمیت تک تک افراد کلاس باشد.

پروژه با نقاشی دیواری شروع تا با هنر بازیافت به یک اثر برجسته تبدیل شود. هدف اصلی این پروژه آشنا کردن دانش ‏آموزان با کار جمعی است و برای پیشبرد کار، وظایف مختلف، بین دانش ‏آموزان تقسیم شد.

به طور جمعی تصمیم گرفتیم که موضوع پروژه را درخت انتخاب کنیم و نمونه هایی از تصاویر درختان در هنرهای گذشته ایران را جستجو کردیم.

کار با معرفی یکی از شاخه‏ های هنرمعاصر -هنر بازیافت- و ارائه نمونه‏ هایی از این هنر، در مدرسه، شروع شد.

 

گزارش تصویری از نمایشگاه درخت زندگی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 جهت دیدن خبر کامل به این سایت مراجعه نمایید:www.arttara.com

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.